nooshmak
12 بهمن 1401 - 20:30

نماینده دائم ایران در ژنو: اجازه عادی‌سازی هتک حرمت قرآن به کشورهای غربی را نمی‌دهیم

نماینده دائم ایران نزد دفتر ملل متحد در ژنو با انتقاد از بی‌عملی مقامات کشورهای غربی در هتک حرمت قرآن، گفت: باید صدای مردمان کشورهای اسلامی در فضای بین‌المللی باشیم و اجازه ندهیم که هتک حرمت قرآن و اسلام هراسی از سوی کشورهای غربی عادی‌سازی شوند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سفرا و نمایندگان دائم کشورهای اسلامی نزد دفتر ملل متحد در ژنو، صبح یازدهم بهمن 1401 جلسه‌ای را برای بررسی پیشنهادها و هماهنگی اقدامات جمعی از سوی اعضای سازمان همکاری‌های اسلامی در مقابله با هتک حرمت‌های اخیر در برخی کشورهای اروپایی نسبت به قرآن مجید برگزار کردند.

در این نشست، علی بحرینی نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد ملل متحد و سایر سازمان‌های بین‌المللی در ژنو، ضمن محکومیت شدید این اقدامات، گفت: ما باید صدای مردمان کشورهای اسلامی در فضای بین‌المللی باشیم و اجازه ندهیم که هتک حرمت قرآن، اسلام هراسی و سخنان نفرت پراکنانه، توسط کشورهای غربی و تحت پوشش ادعاهای بی‌اساس آزادی بیان و آزادی عقیده، عادی‌سازی شوند.

وی همچنین از بی‌عملی مقامات کشورهای غربی و نیز مقامات سازمان‌های بین‌المللی انتقاد و تاکید کرد: این سکوت به معنی رضایت و تشویق روند اسلام‌هراسی تلقی می‌شود.

در این نشست انجام اقداماتی مشترک از سوی سفرای کشورهای اسلامی مورد تصویب قرار گرفت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1013721