nooshmak
12 بهمن 1401 - 18:56

نهادهای فرهنگی و حاکمیتی تسهیل گر جشن های دهه فجر باشند

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در آیین نواختن زنگ انقلاب گفت : جشن‌های دهه فجر به صورت مردمی و توسط اقشار مختلف مردم برپا شود و نهادهای فرهنگی و حاکمیتی تسهیل کننده این امر باشند.

 به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، صبح امروز در آئین نواختن زنگ انقلاب که در مدرسه شهیده فاطمه نیک بندرعباس برگزار شد، ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر، اظهارداشت: انقلاب اسلامی ریشه در اسلام و ریشه در مردم دارد و استحکام درخت انقلاب اسلامی به واسطه متکی بودن به این دو مولفه است.

  وی، با ذکر این نکته که بسیاری از انقلاب‌های دنیا مدتی پس از پیروزی نابود شدند، عنوان کرد: بسیاری از انقلاب‌های دنیا فقط در کتاب‌های تاریخی اسمی از آن‌ها باقی مانده است؛ اما انقلاب اسلامی ایران به واسطه متکی بودن به اسلام و مردم پس از گذشت حدود نیم قرن هنوز سرزنده است. 

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، ماموریت جوانان و نوجوانان جمهوری اسلامی ایران را تاریخی دانست و خطاب به دانش‌آموزان، تصریح کرد: پدران شما بساط حمکرانی شاهنشاهی را برچیدند و حاضر بودند در برابر دشمنان شهید شوند تا تمامیت ارضی ایران و انقلاب اسلامی حفظ شود و امروزه شما دانش‌آموزان باید ادامه دهنده راه آن‌ها باشید.

  حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، انقلاب اسلامی را یک جریان تاریخ‌ساز دانست و ابراز کرد: انقلاب اسلامی امروز به عنوان طلیعه‌دار و پرچم‌دار جهان اسلام است به همین جهت ماموریت جوانان و نوجوانان نیز در بعد جهانی تعریف می‌شود که باید همه برای حل چالش‌ها وارد میدان شوند. 

وی، با بیان این نکته که حضور پرشور مردم در صحنه، زنده و جاری بودن انقلاب اسلامی را نشان می‌دهد، مطرح کرد: امروز نسل جدید انقلاب اسلامی شعارهایی نظیر، مبارزه با استکبار جهانی و حمایت از مستضعفان عالم را دنبال می‌کند.

  امام جمعه بندرعباس، ضمن تاکید بر برپایی جشن‌های انقلاب اسلامی توسط مردم، گفت: دشمنان انقلاب اسلامی، پیام مردم ایران در ۲۲ بهمن را دریافت خواهند کرد و برای رسا شدن هر چه بیشتر این پیام باید جشن‌های دهه فجر به صورت مردمی و توسط اقشار مختلف مردم برپا شود و نهادهای فرهنگی و حاکمیتی تسهیل کننده این امر باشند.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1013546